Úvod O nás Textil Neutral®

O značke Neutral®

Našou filozofiou už od vzniku firmy slovenský folklór s.r.o. je ponúkať kvalitné výšivky na certifikovaných textilných nosičoch. 


Prirodzeným vývojom a postupnou selekciou značiek sme sa dopracovali k tomu "naj" čo sa v EU ponúka, značke Neutral®. Táto značka si nás získala svojim zodpovedným prístupom a rešpektom k ľuďom a celej planéte. 


Budeme radi, ak si ju vyberete aj vy v spojení s našimi výšivkami. 

 

 

Objavte značku Neutral®.


Neutral

 


Spoločnosť Neutral® je popredným výrobcom udržateľného odevu a príslušenstva . Sídlo firmy je v Kodani a výroba prebieha kompletne v Indii.


Neutral® je výsledkom viac ako 20-ročných skúseností v konvenčnom textilnom priemysle, ktorý je svedkom stáleho tlaku na nižšie ceny na úkor prírodných a ľudských zdrojov.


S medzinárodnými normami udržateľnosti pokrývajúcimi celý dodávateľský reťazec je obchodná značka Neutral® založená na najvyšších sociálnych, etických a environmentálnych kritériách pre výrobu odevov.


Značka NEUTRAL kladie dôraz na výrobu udržateľného oblečenia vyrobeného so skutočným rešpektom k ľuďom a planéte. Pri výrobe sa riadi certifikátmi, ktoré strážia celý proces od pestovania bavlny až po konečný výrobok.


Certifikáty v prípade značky Neutral® nie sú len pekne vyzerajúce pečiatky. Sú vašou zárukou, že výrobky Neutral® sú vyrobené podľa najprísnejších medzinárodných štandardov v sociálnej, etickej a enviromentálnej oblasti.Význam certifikačných symbolov:


GOTS

GOTS

  

100% organická bavlna podľa metód GOTS certifikovaných a kontrolovaných spoločnosťou Control Union. Cieľom normy je zabezpečiť, aby textilný materiál bol vyrobený zo surových organických materiálov a environmentálne a sociálne zodpovednými metódami. Licencia č. CU810963.

   
FAIRTRADE

FAIRTRADE

  

Certifikačná značka Fairtrade je vašou nezávislou zárukou, že bavlna v tomto výrobku je certifikovaná v súlade s medzinárodnými štandardmi Fairtrade. Licencia č. 19007.

   
EU ECOLABEL  

EU ECOLABEL

 

Oficiálna značka EÚ pre ekologické produkty. Produkty s environmentálnou značkou majú pomerne mierny vplyv na ovzdušie, vodu, pôdu, kvalitu, spotrebu prírodných zdrojov, globálne otepľovanie a biodiverzitu. Výrobky musia prejsť prísnymi testami s výsledkami overenými nezávislým orgánom. Licencia č. DK / 016/049

   
SA8000

SA8000


SA8000 je založená na princípoch medzinárodných noriem ľudských práv. Meria výkonnosť spoločností v ôsmich kľúčových oblastiach: detská práca, nútená práca, zdravie a bezpečnosť, slobodné združovanie a kolektívne vyjednávanie, diskriminácia, disciplinárne praktiky, pracovný čas a odškodnenie.

   
Neutral Responsibility

NEUTRAL® RESPONSIBILITY


Obnoviteľná energia napája produkciu Neutral®. Týmto spôsobom výroba  odevov značky Neutral® prispieva k čistejšiemu prostrediu a bojuje proti zmene klímy. V čase prebytku sa energia, ktorá nie je potrebná na výrobu, smeruje do miestnych sietí.

   
OEKO-TEX OEKO-TEX

Norma OEKO-TEX 100 komplexne rieši zložku ľudskej ekológie textilných výrobkov. Vyhodnocuje a kontroluje akékoľvek škodlivé látky prítomné v spracovaných textíliách, ktoré sú určené na styk so spotrebiteľmi. Licencia č. ZHGO 034436


   
   

 

 

Kontakt Dodanie tovaru U nás môžete tiež platiť:

+421 911 588 972

obchod@slovensky-folklor.sk


 

FB  Instagram

 

Ceny uvádzame vrátane DPH bez dopravy.

Copyright 2017 - 2019 © slovensky folklor s.r.o.