Úvod O nás Časté otázky

Často sa nás pýtate.


Vyšívate ručne alebo strojovo? 

Všetky výšivky v našej ponuke sú strojové. Ručná výšivka v ponúkaných veľkostiach by musela stáť niekoľkonásobne viac a čakacia doba by bola v mesiacoch. 

Pri akej teplote môžem prať výšivku? Nepustí farbu? 

Pri údržbe sa riaďte symbolmi údržby na textile. Nemusíte mať obavy zo zrazenia sa výšivky alebo zafarbenia bieleho textilu.

Na tričku mám okolo výšivky otlačok. Je to vada?

Pri vyšívaní sa vyšívaný materiál musí upnúť do výšivacieho rámu. Zabezpečí sa tým jeho nemenná poloha počas celej doby vyšívania. Podľa druhu materiálu ostáva po ráme otlačok ktorý ale nie je trvalý a pri prvej údržbe zmizne. Nemusíte sa preto báť a doručený textil môžete kľudne oprať.

Na spodnej strane výšivky je zbytkovy materiál. Čo to je?

Takmer každý materiál je nutné pri vyšívaní spevniť a podkladá sa preto netkanou textíliou. Po ukončení vyšívania sa táto obstrihá, alebo jednoducho odtrhne čo najbližšie k výšivke. Po obtŕhaní je vidno jemné "chĺpky" textílie, ktoré po vypraní zmiznú. 

Nebude výšivka škriabať na tele?

Výšivka po vypraní zmäkne a neškriabe. Máme to odskúšané sami na sebe a preto výšivky nepodžehľujeme. Výnimkou sú výrobky pre deti. Všetky textílie, ktoré deti nosia priamo na tele, podžehľujeme samolepiacou látkou. 

Máte kamenný obchod? Môžem si prísť vybrať tovar k Vám?

Predajňu zatiaľ nemáme. Skladom držíme iba minimum vzoriek. Prosím Vás preto najprv o telefonické kontaktovanie pred samotnou návštevou, aby nebola zbytočná. 

Je možný aj osobný odber u Vás? 

Osobný odber je možný na adrese Magnetová 11, Bratislava. Na tejto adrese sme obvykle v čase od 8.00 do 16.00 hod. Prosíme, aby ste si čas odberu s nami dohodli vopred. Máme povinnosti aj mimo tejto kancelárie a nemuseli by ste nás zastihnúť. Platba kartou pri osobnom odbere nie je možná. 

Vyšijete aj na moje vlastné tričko alebo bundu keď Vám ju prinesiem?

Áno vyšijeme. Je nutné s nami vopred odkonzultovať vhodnosť materiálu na vyšívanie a druh textilu. Nedokážeme napríklad vyšiť veľmi elastické materiály. Ideálne je opísať Vašu požiadavku e-mailom aj s popisom materiálu. Farebnosť výšivky vieme zmeniť podľa želania. Ak výšivku nie je nutné programovo upravovať, budete platiť iba cenu samotnej výšivky a dopravu. Žiadne ďalšie poplatky neúčtujeme.

Aký je termín dodania?

Všetky výšivky realizujeme až na základe objednávky. Niektoré druhy tovaru vieme vyšiť a expedovať do 2-3 dní. Všetko ostatné sa snažíme zrealizovať v lehote max 14 dní. Dodacia lehota je uvedená pri každej položke nášho e-shopu. V prípade, že potrebujete tovar dodať na konkrétny termín, napíšte nám to do poznámky alebo nás kontaktujte mailom/telefonicky.


Ak máte ďalšie otázky, radi na ne odpovieme. Kontaktujte nás na čísle +421911588972, mailom: obchod@slovenskyfolklor.sk , alebo cez nasledovný formulár.

Kontaktný formulár

znakov do konca.
antiSpam [nový kód]
Kontakt Dodanie tovaru U nás môžete tiež platiť:

+421 911 588 972

obchod@slovensky-folklor.sk


 

FB  Instagram

 

Ceny uvádzame vrátane DPH bez dopravy.

Copyright 2017 - 2019 © slovensky folklor s.r.o.